Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/foto/2012-2013/b_narodzenie

Bożonarodzeniowe Świętowanie

Tradycją naszej szkoły jest przedstawianie w okresie Bożego Narodzenia występu jasełkowego. W tym roku pod opieką s. Wiesławy Prawdzik, p. Renaty Drążek i p. Jarosława Zyskowskiego dzieci i młodzież Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie przygotowała jasełka pod tytułem „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Punktem kulminacyjnym tego przedsięwzięcia był występ w XV Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych i Pastorałek 12 stycznia 2014r. w Lipsku. Tam nasi uczniowie zdobyli nagrodę pieniężną. Ale to nie wszystko. Nasze przedstawienie obejrzeli mieszkańcy miasta Augustowa, którzy brali udział w I Orszaku Trzech Króli. W dniu 6 stycznia 2014 r. po uroczystej Mszy Św. w Bazylice Mniejszej NSJ na scenie przy Rynku Zygmunta Augusta podczas Orszaku Trzech Króli dzieci i młodzież z naszej szkoły przedstawiły jasełka. Przemarsz zakończył się w Kościele Św. Rodziny rozstrzygnięciem konkursu na najpiękniejsze przebranie królewskie.

Jeszcze wcześniej 19 grudnia 2013r. w naszej szkole miała miejsce Wigilia Szkolna. Tyle razy przeżywaliśmy Boże Narodzenie a przecież zawsze czekamy na nie z nadzieją. Szczególnym momentem tych świąt jest wigilia, ponieważ jest to czas wspomnień i refleksji. Jest to czas darowania win i urazów.  W radosnej atmosferze nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście wspólnie przeżywali Tą uroczystość. Podczas naszego wspólnego świętowania Narodzin Jezusa pośród zaproszonych gości, swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta Pan Kazimierz Kożuchowski, Ks. Prałat Jan Wróblewski proboszcz Bazyliki Mniejszej pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego, emerytowani pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców.. W trakcie spotkania słuchaliśmy kolęd, które przygotowała z uczniami  pani Iwona Czaja i kolęd w wykonaniu kwartetu smyczkowego pod kierunkiem pani Ireny Śniadkowskiej, składaliśmy życzenia dzieliliśmy się opłatkiem i spożywaliśmy tradycyjne potrawy wigilijne. Później na apelu szkolnym dzieci i młodzież przedstawiła szkolne jasełka „Nie było miejsca dla Ciebie”. Pan Dyrektor złożył całej społeczności szkolnej życzenia świąteczne. W tym samym dniu w godzinach popołudniowych przedstawiliśmy inscenizację jasełek  emerytowanym nauczycielom naszego miasta podczas ich spotkania wigilijnego w Domu Nauczyciela - „Logos”. Bożonarodzeniowe Świętowanie w naszej szkole ma wieloletnią tradycję.

{gallery}b_narodzenie{/gallery}

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów