Akcja "Patrz sercem"

Niech uśmiech dziecka

wyrazi wdzięczność wszystkim,

którzy bezinteresownie czynią dobro innym.

W dniach 24 - 28 listopada 2014r. odbyła się pierwsza edycja zbiórki żywności pod hasłem „Wielkie Serce-pomóż innym…” na rzecz Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Augustowie.

Akcję charytatywną pod patronatem  dyrekcji szkoły i nadzorem w-ce dyr. Doroty Głowackiej zorganizowały dzieci oraz nauczyciele oddziału przedszkolnego i  świetlicy szkolnej. Przedsięwzięciem kierowała Ewa Gulan – wychowawczyni  sześciolatków z grupy 0 „A” we współpracy z koleżankami ze świetlicy szkolnej: Małgorzatą Ostrowską, Sylwią Hanysz-Prawdzik, Małgorzatą Marciniewską,I zabelą Bogdanowicz, Anną Kopiczko oraz  nauczycielkami grupy przedszkolnej 0 „B” i 0 „C”. Żywność zbierano z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Na tablicach informacyjnych i na drzwiach szkoły rozwieszono afisze, a uczniowie otrzymali pisemną informację o rodzaju i miejscu przekazywanych darów oraz z wyjaśnieniem celu przeprowadzanej akcji.

Apel spotkał się z dużym oddźwiękiem ze strony całej społeczności szkolnej. Aktywne włączenie się w akcję znacznej grupy rodziców, dzieci, nauczycieli oraz pracowników szkoły dało możliwość sprawienia radości wielu  biednym dzieciom, a także samym darczyńcom.  Kilka pokaźnych w rozmiarach koszy, wypełnionych różnorodnymi artykułami spożywczymi, w tym też słodyczami,  w formie prezentu mikołajkowego przekazano wychowawcom  świetlicy środowiskowej „Przystań”.

Ogromne zaangażowanie ofiarodawców było dowodem, iż słowa: dobroć, pomoc,wrażliwość można znaleźć nie tylko w słowniku, ale także w sercach ludzi naszej społeczności szkolnej, którzy nie potrafili obojętnie przejść obok ubóstwa i niedoli dzieci.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się do akcji i proszą:

„Bądźcie z nami za rok”.

Ewa Gulan