Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 17 grudnia małe Mikołajki z klasy II a wyruszyły na podbicie Augustowa.

W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Małe mikołajki wspólnie z pomocnicami Mikołaja (Sylwią Wikarską, Mileną Sieńko, Weroniką Bronakowską z klasy 3 Ga) dźwigały paczkę z najdroższymi podarunkami, w której znajdowały się nasze pocztówki. Była ona bardzo ciężka. To już nasza tradycja, że dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Z roku na rok udaje nam się przygotować coraz większą ilość bezcennych podarków- „pocztówek miłości”. Każda pocztówka jest jedyna w swoim rodzaju, ma swoją historię i wiele przedstawia. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych a skończywszy na gimnazjalistach. Wszyscy przecież kochamy te najwspanialsze, jedyne w swoim rodzaju święta. Boże Narodzenie sprawia, że każdy zaczyna zastanawiać się nad całorocznym postępowaniem. W tym roku również jak w poprzednim pogoda nie dawała nam znać o tym ,iż zbliżają się te magiczne święta, jednak tłumy ludzi w mieście rekompensowały nam brak śniegu. Dzięki tak dziwnej pogodzie mogliśmy przemierzyć całe centrum wzdłuż i w szerz.  Mali pomocnicy Mikołaja odwiedzili również naszego nowego Burmistrza. Pan Burmistrz serdecznie nas przyjął i bardzo ucieszył się z tak miłego podarunku. Nasi wspaniali mieszkańcy Augustowa, jak zawsze w tym okresie byli zabiegani, pochłonięci zakupami co nas bardzo cieszy, gdyż w tym okresie możemy się z nimi spotkać i obdarować ich magicznym prezentem. Małe Mikołajki chciały i w tym roku uszczęśliwić innych, śpiewem kolęd i co najważniejsze złożyć najserdeczniejsze, najszczersze życzenia z płynące z głębi serca- oczywiście jak co roku nie oczekiwały one niczego w zmian. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden szczery uśmiech. Cieszyliśmy się niezmiernie, że byliśmy rozpoznawani. Nasze poprzednie akcje utkwiły w sercach mieszkańców. Niektórzy nawet przygotowali się na spotkanie z nami. Jeden Pan czekał już na nas z paczką cukierków, mimo iż nie wiedział kiedy to małe mikołajki zawitają do centrum Augustowa, inni też odprowadzali nas miłym słowem, czy też przez krótki czas wędrowali z nami po ulicach naszego kochanego miasta. Mieszkańcy serdecznie nam dziękowali, momentami też nie jedna łza szczęścia zakręciła się w oku Augustowian. Co chwilę słychać był :”Udało mi się już tak dużo pocztówek sprzedać”, kiedy jedna z pomocnic Mikołaja zapytała się -jak to sprzedać?, usłyszała, że przecież pocztówka kosztuje tak wiele bo, aż jeden szczery uśmiech. Uśmiech jest bezcenny nawet dla tak malutkich dzieci! Małe mikołajki śpiewając kolędy, rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów. Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary czy bogaty czy też biedny. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia. Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich za które się płaci. Pamiętajmy możemy coś zawsze zrobić od Serca – bezinteresownie!

Tegoroczną akcję przeprowadzili uczniowie z klasy IIa (klasa sportowa) SP przy wsparciu uczennic z klasy III Ga

 

Organizatorzy akcji:
Urszula Kuczyńska
Anna Kopiczko
Oraz cała społeczność Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie

 

Jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

Nie zapomnijcie o nas- Za rok widzimy się ponownie!

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów