Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Cicha noc….”

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Niebo - ziemi, niebu - ziemia,
wszyscy - wszystkim ślą życzenia,
drzewa - ptakom, ptaki - drzewom,
mgnienie wiatru - płatkom śniegu.(…)”

                               Krzysztof Dzikowski


Tak, są takie dni w roku, kiedy każdy każdemu powinien w  pięknych słowach życzyć ciepła, miłości, zdrowia . Dni, które powinniśmy spędzić w domu, wśród najbliższych. Kiedy wokół nas powinna być rodzina, ci, których kochamy i którzy kochają nas. Niestety, nie zawsze tak jest. Czasem święta spędza się samotnie. Dlatego Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc z Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie postanowili złożyć życzenia tym, którzy właśnie w taki sposób spędzali Boże Narodzenie. Uczniowie własnoręcznie wykonali pocztówki, które potem zostały wręczone przez wolontariuszy osobom przebywającym w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie. Spotkania wolontariuszy z pacjentami hospicjum były często bardzo wzruszające i pouczające.

Świąteczna kartki trafiły także do emerytowanych nauczycieli.

Mamy nadzieję, że tych kilka ciepłych słów i gestów chociaż w niewielkim stopniu umiliło ten wyjątkowy, świąteczny czas tym, których Boże Narodzenie niekoniecznie było wesołe i radosne.

P. Nosalik, K. Kwoska

Organizatorzy akcji K. Kwoska i P. Nosalik kierują słowa wdzięczności do ks. Marcina Jakubowskiego za okazaną pomoc.

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów