Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wolontariusze SKC działają

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy ZSS w Augustowie, którego opiekunem jest Pan Jarosław Zyskowski, angażują się w wiele przedsięwzięć. W ostatnich dniach również byli aktywni.

28 października w Przedszkolu Nr 6 wolontariusze zorganizowali dzieciom niecodzienną atrakcję, podczas której maluchy wraz z paniami wychowawczyniami podziwiały najpierw ogromne bańki mydlane, a potem przedszkolaki urządziły na nie „polowanie”.
Tradycyjnie młodzież włączyła się też do XII Kampanii Społecznej pod nazwą „Hospicjum to też Życie”, która odbyła się w dwóch etapach.
W pierwszym realizowano akcję pod hasłem „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach”. 6.11. 2015 r. w SP Nr 4, na spotkaniu zatytułowanym „Pomóż osieroconym dzieciom”, uczniowie naszej szkoły - Małgorzata Kulik, Justyna Zajko, Izabela Zedelo oraz Natalka Prawdzik puszczali bańki mydlane, zaś Piotrek Milanowski, przebrany za królika, był niezwykle atrakcyjną maskotką na tej imprezie.
21.11. 2015 r. w ACE odbyła się kolejna akcja w ramach wspomnianej kampanii społecznej, tym razem pod hasłem „Pomagamy dzieciom w żałobie”. Uczniowie SKC (Małgorzata Kulik, Justyna Zajkowska, Katarzyna Kulik-absolwentka ZSS, obecnie uczennica ACE) dostarczyli upieczone przez siebie ciasta i wzięli udział w części artystycznej, puszczając ogromne bańki mydlane.

  

 

                           


Anna Wnukowska, Jarosław Zyskowski

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 330 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów