Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

Jak co roku przed samymi świętami 17 grudnia małe Mikołajki z klasy III as wyruszyły na podbój Augustowa. Małe Mikołajki wspólnie z nauczycielkami dźwigały wielki wór, w którym znajdowało się ok. 500 pocztówek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Musieliśmy wprowadzać zmianowość w noszeniu taki był ciężki.

To już nasza tradycja, że dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Z roku na rok udaje nam się przygotować coraz większą ilość tych „pocztówek miłości”. Pamiętajmy, iż każda pocztówka jest jedyna w swoim rodzaju, ma swoją historię i wiele przedstawia. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na gimnazjalistach. Wszyscy przecież kochamy te najwspanialsze, jedyne w swoim rodzaju święta. Boże Narodzenie sprawia, że każdy zastanawia się nad swoim całorocznym postępowaniem. I my pomimo złych warunków atmosferycznych, mimo wiatru i śniegu  postanowiliśmy pokazać wszystkim, iż nasza tradycja jest dla nas najważniejsza. Wiedzieliśmy, że mieszkańcy Augustowa choć zabiegani, pochłonięci zakupami jednak na nas czekają. Śpiewając kolędy, uśmiechając się do przechodniów, przeszliśmy całe centrum wzdłuż i w szerz rozdając  kartki świąteczne z życzeniami napotkanym mieszkańcom. Co najważniejsze składaliśmy im wszystkim najserdeczniejsze, najszczersze życzenia  płynące z głębi serca.
Mali pomocnicy Mikołaja odwiedzili również naszego Burmistrza. Pan Burmistrz serdecznie nas przyjął  i bardzo ucieszył się z tak miłego podarunku. Wydaje nam się nawet, iż czekał na nas. Kierownik Wydziału Oświaty pan Dariusz Szkiłądź również bardzo serdecznie powitał dzieci w swoich urzędowych progach.
Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden szczery uśmiech! Musimy się przyznać do jednego - jesteśmy rozpoznawani już w naszym mieście. Nasi mieszkańcy pamiętają o nas, wiedzą, kim jesteśmy i co chcemy im ofiarować. To wspaniałe uczucie, kiedy słyszy się „Mikołajki, witajcie, co takiego w tym roku dla nas macie”. Te wszystkie lata, w których przeprowadzaliśmy naszą akcję, nie poszły na marne, utkwiły w sercach naszych mieszkańców. Wiemy, że to co robimy, ma sens - uszczęśliwiamy innych. Niektórzy nawet przygotowali się na spotkanie z nami, małe Mikołajki otrzymały w podzięce paczką cukierków, często też małe Mikołajki były wyściskiwane przez naszych mieszkańców, w podzięce za ten piękny dar i bezinteresowność. Starsi ludzie, jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary, czy bogaty, czy też biedny. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia. Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich, za które się płaci. Pamiętajmy, możemy coś zawsze zrobić od Serca – bezinteresownie!
Tegoroczną akcję przeprowadzili uczniowie z klasy IIIas.
Organizatorzy akcji:
Urszula Kuczyńska przy współpracy z panią Anną Kopiczko i panią Elżbietą Dębską oraz cała społeczność Zespołu Szkół Samorządowych w Augustowie.

Nie zapomnijcie o nas.  Za rok widzimy się ponownie!

 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów