Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Zawody pływackie

13 lutego 2016 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbył się PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach uczestniczyli uczniowie z jedenastu szkół powiatu augustowskiego, suwalskiego i sokólskiego.

Nasze miasto reprezentowały cztery szkoły podstawowe: SP 2, SP 4, Szkoła Społeczna oraz drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Do rywalizacji międzyszkolnej punktowana była sztafeta, w której płynęło 6 zawodników, każdy po 25 metrów stylem dowolnym oraz starty indywidualne na dystansie 50 metrów w czterech stylach pływackich: dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym. Za pierwsze miejsce w sztafecie drużyna otrzymywała 39 punktów, za II m – 33 p., za III m – 30 p., IV – 27 p. itd., a w startach indywidualnych za pierwsze miejsce – 13 punktów, a za dwunaste – 1 punkt. W każdym stylu szkoła mogła wystawić trzech zawodników, czyli maksymalnie dwunastu oraz jedną sztafetę. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Dziewczęta: Sztafeta: Izabela Danilczyk, Julia Sobolewska, Agnieszka Stachurska, Weronika Stachurska, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska.
Indywidualnie: styl dowolny (kraul): Agnieszka Stachurska i Karolina Tułazińska, styl grzbietowy: Julia Sobolewska, Weronika Stachurska i Aleksandra Tober, styl motylkowy: Izabela Danilczyk i styl klasyczny (żabka): Dominika Ostapowicz, Gaja Szlegier i Zuzanna Wasilczyk. Opiekun – Izabela Chabasińska.
Chłopcy: Sztafeta: Kacper Jankowski, Kacper Karbowski, Jakub Karpiński, Krzysztof Klukowski, Filip Orzechowski, Bartosz Śniadkowski.
Indywidualnie: styl dowolny: Kacper Jankowski, Krzysztof Klukowski, , Filip Orzechowski, styl grzbietowy: Oskar Jodczyk, Kacper Karbowski, Dawid Milanowski, styl motylkowy: Bartosz Śniadkowski i styl klasyczny: Jakub Karpiński, Marek Niedzielko, Adrian Pretko. Opiekun – Tomasz Kuźmicki.
Większość startujących uczniów z naszej szkoły zapunktowała i ostatecznie obie drużyny stanęły na podium: dziewczynki zdobyły łącznie 75 punktów i II miejsce, (I m - SP 10 Suwałki, III m – SP 1 Sokółka). Chłopcy zdobyli łącznie 76 punktów i III miejsce (I m - SP 10 Suwałki, II m – SP 1 Sokółka). Najwyższy punktowany wynik, to sztafeta chłopców: II miejsce i dziewcząt IV miejsce. Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 09 marca na tym samym obiekcie, awansowały obie sztafety - chłopców i dziewcząt, oraz indywidualnie: Julia Sobolewska (50 m st. grzbietowym), Weronika Stachurska(50 m st. grzbietowym) i Krzysztof Klukowski (50 m st. dowolnym). Wszyscy nasi zawodnicy rewelacyjnie wypadli, poprawiając swoje rekordy życiowe. Rywalizowali z zawodnikami z klubów pływackich, którzy trenują pływanie co najmniej 5 razy w tygodniu. Świadczy to o dużej ambicji, pracowitości i talencie uczniów naszej szkoły.

Serdeczne gratulacje!

   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 259 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów