Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Międzyszkolne zawody lekkoatletyczne dla klas I-III

W dniu 30 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się III Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie.

Uczestniczyły 30-osobowe reprezentacje augustowskich „podstawówek”. Po wspólnej rozgrzewce i przygotowaniu torów sprawnościowych i szybkościowych, uczniowie przystąpili do zawodów. Rywalizacja przebiegała w następujących konkurencjach:
1. Sztafeta płotkarska
2. Skoki dodawane
3. Rzuty rakietą w kosmos (rzut mini oszczepem piankowym)
4. Skoki na krzyżaku w formie sztafety
5. Sztafeta z mistrzem (opiekunem)
Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem pokonywały poszczególne konkurencje lekkoatletyczne – padały nowe rekordy życiowe, przy głośnym dopingu płynącym z trybun.
Najbardziej usportowionymi okazali się uczniowie naszej szkoły, uzyskując 23 punkty i zwyciężając w całych zawodach. II miejsce zdobyli uczniowie SP nr 4 w Augustowie 19 punktów, III miejsce zajęli uczniowie SP nr 2 w Augustowie – 18 punktów, a na IV miejscu uplasowali się uczniowie SP nr 6 w Augustowie. Indywidualnie w zawodach zwyciężyli wszyscy, ponieważ Lekkoatletyka jest dla każdego! Wszystkie dzieci uczestniczące we wtorkowych zawodach otrzymały medale i dyplomy z logo „Lekkoatletyka dla każdego !” Wszystkim szkołom wręczono także piękne puchary.
Opiekunowie: Izabela Chabasińska i Elżbieta Piekarska serdecznie gratulują wspaniałych wyników naszym zwycięzcom oraz ich wychowawcom.