Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Bajki z mchu i paproci

W środę, 22. 03. br. w Bibliotece Miejskiej w Augustowie przy ul. Hożej 7 odbyła się V edycja Międzyszkolnego  Konkursu  ph. „Bajki z mchu i paproci”, którego organizatorem były Augustowskie Placówki Kultury oraz Koło Przewodników Turystycznych PTTK. Patronat nad imprezą objęło Nadleśnictwo Augustów.

 

Do Konkursu przystąpiły po 2 drużyny 3-osobowe z klas III szkół podstawowych z Augustowa.

 Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły:

Rada Puchaczy:

Kowalewska Magda kl. III c - wych. A. Sturgulewska

Rułkowski Jakub kl. III c -  wych. A. Sturgulewska

Wasilewska Julia kl. III c - wych. A. Sturgulewska

Leśne sosenki:

Bujnowska Natalia kl. III d - wych. A. Kulik

Chiliński Marcel kl. III d - wych. A. Kulik

Kotowicz Łukasz kl. III d - wych. A. Kulik

Uczniowie w potyczkach turniejowych musieli wykazać się przede wszystkim  znajomością ekosystemów Puszczy Augustowskiej. Trudnymi konkurencjami okazały się również prezentacje piosenek związanych ze środowiskiem naturalnym oraz prac plastycznych przedstawiających bajkowych bohaterów, losy których związane były z lasem.

Nasi Puchacze i Sosenki świetnie poradzili sobie z odnajdywaniem rezerwatów na mapie puszczy, rozwiązywaniem krzyżówek, szyfrów i innych zadań o charakterze przyrodniczym. Konkurencje wzbudziły w uczestnikach  niezmiernie silne emocje, ale również dostarczyły mnóstwo świetnej zabawy.

Wszystkie zespoły zaprezentowały wysoki poziom i tym samym sprawiły ogromny problem z wyłonieniem laureatów oceniającej uczestników komisji jurorów. W efekcie o zdobytych miejscach decydowały ułamki punktów. Nasze zespoły wypadły znakomicie. Zespół „ Rada Puchaczy” z kl. IIIc zdobył II miejsce, natomiast zespół „ Leśne sosenki” z kl. IIId wyróżnienie. Wychowawczyniom uczniów: p. A. Sturgulewskiej i p. Alicji Kulik oraz rodzicom gratulujemy znakomitego wyniku i tak wspaniałych dzieci. Brawo Puchacze i Sosenki! Moc jest z Wami!

Anna Sturgulewska


   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 528 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów