„Zdrowe - nietrudne” - część druga

W piątek, 20 kwietnia, w klasie II A przeprowadziliśmy drugą część programu z cyklu „Zdrowe nietrudne”. Tym razem Witaminka Celinka i Wafelek Stefcio opowiedzieli o witaminach i składnikach mineralnych. Uczniowie dowiedzieli się, że muszą je zawierać zdrowe posiłki, które zapewniają prawidłowy rozwój i zdrowie. Trzeba je dostarczać w pożywieniu przez całe życie, gdyż większość z nich nie jest wytwarzana przez organizm ludzki.

Następnie przystąpiliśmy do przyrządzania potraw bogatych w witaminy. W trzech grupach, pod opieką dorosłych opiekunów, dzieci przygotowały „Krem trójkolorowy”, „Kuskus z warzywnym makaronem” oraz „ Sushi z sałaty”.  Przy okazji przyrządzania trzeciej potrawy dzieci przekonały się, że potrawy czasem można modyfikować. Sałata była zbyt krucha i rwała się podczas zwijania ruloników dlatego z przygotowanych składników dzieci sporządziły warstwową sałatkę, która zniknęła w całości.

Dzieci jednogłośnie uznały, że najsmaczniejszą potrawą był „Krem trójkolorowy” z kaszy jaglanej Kupiec, bananów, malin, jagód, maślanki i innych dodatków.

Obejrzyjcie krótką fotorelację.

Elżbieta Piekarska