Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

Tegoroczny program Święta Bibliotek Szkolnych obejmował następujące imprezy czytelnicze:

• konkurs plastyczny  ph. „Moja zakładka do książki” dla klas III-IV,
  • spotkanie autorskie z p. Urszulą Sieńkowską – Cioch,
  • warsztaty dagerotypii na podstawie książki p. U. Sieńkowskiej- Cioch „Przygody jeża Szymona” w klasach III,
  • wystawa prac konkursowych,
  • spotkanie  z cyklu „Ludzie z pasją”  dla kl. VI –VII z p. Januszem Sowińskim– leśnikiem, poetą,
  • minikonkursy.

Dla klas najmłodszych jeden tydzień października przebiegał pod hasłem Miesiąc Bibliotek z jeżem Szymonem. Biblioteka szkolna gościła panią Urszulę Sieńkowską –Cioch, autorkę książki Przygody jeża Szymona. To debiut literacki urodzonej i mieszkającej w Augustowie pisarki. Spotkanie miało bardzo ciekawy i żywy przebieg. Uczniowie zadawali pytania,  autorka barwnie i wyczerpująco odpowiadała na nie.  Dużą atrakcją dla dzieci była gra "Zgaduj - zgadula". Następnie nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili warsztaty literacko- plastyczne w wybranych klasach trzecich. Na postawie przeczytanego tekstu o jesieni uczniowie wykonywali prace plastyczne. Najładniejsze z nich znalazły się  na wystawie w czytelni. Ponadto zorganizowany był kiermasz książek Przygody jeża Szymona.

Dla uczniów klas VI i VII zorganizowane było spotkanie z cyklu Ludzie z pasją  z twórcą regionalnym panem Januszem Sowińskim. Pan Janusz jest z wykształcenia leśnikiem,  przyroda zajmuje główne miejsce w jego twórczości. Autor sam czytał swoje wiersze.  Wprowadził  nas w nastrój zadumy.  Gość ujął wszystkich serdecznością, urokiem osobistym oraz energią, której, mimo wieku, ma wciąż dużo w sobie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa, prezentująca dorobek twórczy autora.

Kolejne wydarzenie czytelnicze związane z organizacją MMBS to konkurs plastyczny ph. „Moja zakładka do książki ”. W konkursie wzięło udział  24 uczniów z klas III-IV. Zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE  Monika Ćwiklińska kl. III F

II MIEJSCE   Gabrysia Malinowska  kl. III F

III MIEJSCE   Dawid Turniak  kl. IVF

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym świętowaniu z biblioteką szkolną.