Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Kiermasz bożonarodzeniowy

14 grudnia 2017 r. opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas zorganizowali w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych  z różnorodnych materiałów przez uczniów naszej placówki.

Większość prac powstała podczas lekcji plastyki pod kierunkiem p. Anny Kowalczyk. Pełen kosz własnoręcznie wykonanych ozdób przyniosła też p. Magdalena Skokowska - stażystka pracująca w świetlicy. Były to przepiękne bombki, aniołki, choinki, bałwanki, renifery, mikołaje, stroiki, kartki świąteczne oraz inne oryginalne świecidełka.

 

Pomocą służyli także rodzice, którzy wyposażali swoje dzieci w niezbędne materiały. Zostały one wykorzystane podczas przygotowywania ozdób. Efekt tej współpracy budził zachwyt kupujących, którzy ku uciesze wolontariuszy z SKC, chętnie nabywali własnoręcznie wykonane ozdoby.

Tak jak w ubiegłym roku, szkolny kiermasz zakończył się sukcesem. Dziękujemy za zaangażowanie w świąteczną akcję Szkolnego Koła Caritas – dzięki wam, Nowy Rok będzie chociaż odrobinę lepszy dla osób doświadczonych przez los. Zdolnym uczniom gratulujemy wytrwałości i ofiarnej pracy na rzecz potrzebujących, a kupującym składamy podziękowania za hojność oraz wsparcie tak szczytnego celu. Mamy nadzieję, że błyskotki będą dekorować wnętrza domów w okresie Bożego Narodzenia i przypominać o pracy dzieci, które dołożyły wszelkich starań, aby każda ozdoba była wyjątkowa. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zapomogę dla ucznia (półsieroty) z naszej szkoły, którego samotnie wychowuje tata.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Caritas z całego serca pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy dołączyli do akcji wykonując ozdoby świąteczne, a także tym, którzy wsparli finansowo nasz cel.

Wolontariusze mają nadzieję, że kiermasz wielkanocny również będzie cieszył się takim zainteresowaniem i zostanie pobity kolejny rekord.

Życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Dzieciatko Jezus rozjaśnia mroki naszych serc.

Anna Wnukowska
Renata Drążek
Jarosław Zyskowski


 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów