Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni 2017/2018”

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 19 grudnia o godzinie 8.50 małe Mikołajki i starsze Reniferki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły- Szkoły Podstawowej nr 3. To już nasza tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami dla mieszkańców Augustowa. Każda pocztówka ma swoją historię i wiele miłości. Wymaga wiele cierpliwości i pomysłowości. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na gimnazjalistach.

 

To bardzo ważny okres dla nas. Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że każdy zaczyna zastanawiać się nad sobą. Ten rok był całkiem inny niż poprzednie lata- co bardzo nas ucieszyło, ponieważ była prawdziwa ZIMA. Tegoroczna aura sprawiła iż akcja nie tylko była odczuwalna w naszych małych serduszkach, ale również śnieg i mróz przypominał nam o zbliżających się świętach. Tegoroczną akcję przeprowadzali uczniowie z klasy Ib (jest to klasa objęta innowacją pedagogiczną- bilingwalne nauczanie w edukacji wczesnoszkolnej), oraz uczennice z klasy IVh i uczniowie VIIei. Mieszkańcy Augustowa byli w tym dniu jak zawsze zabiegani, pochłonięci zakupami. Mimo to małe Mikołajki chciały i w tym roku uszczęśliwić innych, złożyć najserdeczniejsze, najszczersze życzenia z głębi serca płynące- oczywiście jak co roku nie oczekiwały one na nic. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko „Jeden Szczery Uśmiech”. Cieszyliśmy się niezmiernie, że byliśmy rozpoznawani. Nasze poprzednie akcje utkwiły w sercach mieszkańców. Małe mikołajki śpiewając kolędy, (nie tylko w języku polskim ale również w języku niemieckim) rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów. Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem, nie zabrakło wzruszeń i szczerych łez- co bardzo utkwiło w pamięci małych Mikołajków. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary czy bogaty czy też biedny. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia. W ten tak piękny dzień, jedyny w roku, kiedy to wychodzimy na ulice naszego miasta z tak szczytnym celem  ( z otwartymi serduszkami) chcemy sprawić, aby ten, kto nas spotka, nie odczuwał samotności i smutku. Ta akcja to taki mały promyczek nadziei, lecz ten płomyczek może zdziałać bardzo wiele. Te przedsięwzięcie sprawia, że od najmłodszych lat uwrażliwiamy nasze młode pokolenie na tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i zaszczepiamy w nich potrzebę dzielenia się radością z innymi. Cieszymy się, iż uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich za które się płaci, nie takich za które oczekuje się rekompensaty, nie tych z reklam- tylko świąt płynących z głębi serca- szczerych.  Pamiętajmy możemy coś zawsze zrobić od Serca – bezinteresownie!

Dziękujemy wszystkim za miłe słowa, wspaniałe i szczere uśmiechy, cukierki- mimo, że o nie nie prosiliśmy i dziękujemy również za dwie ozdoby świąteczne- wykonane własnoręcznie przez jednego przemiłego pana , który nie pozwolił nam odejść bez małego upominku. Jesteście wspaniali- bez Was nie wychodzilibyśmy na miasto. Jesteśmy dumni, że mieszkamy w tak uśmiechniętym mieście.

Za rok znów nas zobaczycie! Przygotujcie więc zapłatę - UŚMIECH!

Życzenia złożyliśmy również  Panu Burmistrzowi Augustowa, Pracownikom Wydziału Komunikacji i Sądu,  Kierownikowi Wydziału Edukacji oraz pracownikom Urzędu Miasta i Wydziału Edukacji dodatkowo spotkaliśmy PRAWDZIWEGO MIKOŁAJA, który był z nas bardzo dumny i życzył nam wielu uśmiechów!

Inicjatorem i organizatorem akcji jest  p. Urszula Kuczyńska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i języka niemieckiego. Współorganizatorzy: p. Elżbieta Kierklo – pedagog wspomagający. p. Elżbieta Dębska- psycholog szkolny.

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 296 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów