Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Spotkanie z komedią

12 lutego 2018 roku uczniowie z klasy IIIGci  IIGci wraz z opiekunami udali się do Augustowskiego Centrum Edukacyjnego w celu obejrzenia spektaklu pt. „W krzywym zwierciadle, czyli od komedii do groteski”.

Przedstawienie to opowieść o niespełnionym i zdesperowanym pisarzu, który z powodu trudnej sytuacji życiowej musi podjąć się zadania wbrew swoim wewnętrznym przekonaniom. Zostaje mu zlecone napisanie scenariusza do serialu komediowego, jednakże produkcja ta musi spodobać się masowej  widowni. Bohater inaczej niż przeciętni odbiorcy rozumie gatunek, jakim jest komedia. Według niego definiują ją dzieła Aleksandra Fredry  czy też Moliera.

Spektakl skupia się na określeniu roli artysty we współczesnym świecie, w którym wielu autorów ze względu na problemy finansowe  zmusza się do tworzenia sztuki niskich lotów. Zaletą przedstawienie jest niewątpliwie poruszana przez niego problematyka – ukazuje w  satyryczny sposób nasze codzienne życie.

Ważną rolę w spektaklu odgrywa praca świateł, które w odpowiednich momentach podkreślały groteskowość ukazanych sytuacji i ich nierealność.  Wspomnieć trzeba również o kostiumach. Grały one dużą rolę w ukazaniu bohaterów klasycznych dramatów - oddawały realia, w jakich toczyła się akcja prezentowanych dzieł. Nie można również pominąć  bardzo dobrej gry aktorskiej. Widzieliśmy  młodych aktorów, którzy poziomem z pewnością dorównują swoim starszym kolegom po fachu.

Uważam, że spektakl był rewelacyjny ze względu na tematykę, która trafia do młodego, współczesnego widza. Nie oznacza to jednak, że osoby dorosłe nie znalazłyby w przedstawieniu czegoś dla siebie.

 Mateusz Perzanowski, uczeń klasy IIIGci

 

 

   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 527 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów