Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wiosenne pomaganie!

Święta za pasem. A jak święta to i zakupy, i wypieki , i wielkanocny królik z prezentami. Nie dla każdego to takie proste i oczywiste. Niektórzy o zbliżających się uroczystościach myślą ze strachem w oczach, bo wiążą się one z wydatkami. Dlatego z tak wielką radością przyjęliśmy wiadomość o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności. Uczniowie naszej szkoły, pracujący na rzecz innych w Szkolnym Ruchu Czystych Serc, dołączyli do akcji i w trzech augustowskich sklepach: „Kaufland” , „Strokrotka” i „u Bernatowicza”. Zachęcali  mieszkańców Augustowa do podzielenia się swoimi zakupami z najbardziej potrzebującymi.  Produkty żywnościowe trafiły do Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Fundacji CORDIS. W akcji wzięło udział 9 wolontariuszy Szkolnego Ruchu Czystych Serc, którym bardzo za pomoc dziękujemy.

 

Szkolni wolontariusze nie tylko zbierają żywność. Pomagają też wielkanocnemu królikowi:) W dniach 15 i 16 marca 2018r. w szkole odbyła się Wielkanocna Aukcja Charytatywna, podczas której można było zakupić prace plastyczne uczniów naszej szkoły, wykonane pod czujnym okiem pani Marzeny Kiewlak. Pięknymi  palmami, kolorowymi pisankami , wesołymi barankami kusiło stanowisko obsługiwane przez wolontariuszy (tym razem najmłodszych, bo z klasy V). Dzięki hojności kupujących zgromadzono 164zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup świątecznej paczki dla ucznia naszej szkoły. Wszystkim kupującym  i dzielnym wolontariuszom bardzo dziękujemy!

P. Nosalik, K. Kwoska


 

   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 324 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów