Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Der schönste Adventskalender - Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy to tradycja zgodnie z którą dzieci w Niemczech 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko 1 okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta.

Konkurs kalendarzy adwentowych organizowany jest w Szkole Podstawowej nr 3 już od kilku lat można więc powiedzieć iż jest to taka nasza mała świąteczna tradycja.  Biorą w niej udział głównie uczniowie uczący się w naszej szkole języka niemieckiego. Obecnie są to klasy VII-VIII oraz uczniowie z klasy IIIb (klasa, która jest objęta innowacją pedagogiczną -Deutsch kein Problem- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej).

Celem tego konkursu jest motywowanie do nauki języka niemieckiego, inspirowanie do pracy twórczej, rozwijanie uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodzieży i zachęcanie do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze i zwyczajach państw niemieckojęzycznych.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, ilość i jakość prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Nasi uczniowie mają ciekawe pomysły co nas bardzo cieszy. Wystawa prac naszych kochanych uczniów umieszczona jest na holu szkoły i sprawia nad ogromną przyjemność już od dwóch tygodni. Wszystkie prace urzekły nas fantazją i ogromnym profesjonalizmem.  Dnia 16.12.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs na kalendarz adwentowy „Adventskalender.

Przedstawiamy wyniki:

Komisja konkursowa wytypowała zwycięzców:

Kategoria kl. VII-VIII

I miejsce Daria Nebelska kl. VIII d
I miejsce Julia Rółkowska kl. VIII d
II miejsce Weronika Krysiuk kl. VIII bi
II miejsce Miłosz Zagórski kl. VIII c
III miejsce Marcin Kondracki VII c

Kategoria kl. III

I miejsce Szymon Doroszkiewicz kl. III b
I miejsce Wiktoria Maria Hołub kl. III b
II miejsce Natalia Jabłońska kl. III b
II miejsce Maja Kaczyńska III b
III miejsce Julian Krzysztof Tomaszewski kl. III b

Sponsorzy: Kino Iskra (5 biletów), Ambasada Niemiec, Ambasada Austrii

Organizatorzy wystawy: Urszula Kuczyńska, Aneta Grzesiukiewicz

 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów