Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Jasełka 2019

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen radości, nadziei i refleksji. To także okres spotkań w gronie najbliższych i znajomych. Piątek (20.12.2019r.) w naszej szkole był takim niezwykłym dniem, w którym odbywały się wigilie klasowe i występy uczniów. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów kl. VI f i kl. III c oraz ich wychowawców: A. Liszewską i I. Czaję, a także katechetów. Towarzyszył im zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem J. Cichora i D. Sikorskiego.

Główną postacią inscenizacji pt. ,,Blask nad Judeą” był Archanioł Gabriel, któremu towarzyszył zastęp aniołów zwiastujących ludziom radosną wieść o narodzinach Jezusa. Wśród pozostałych osób nieodłącznie związanych z jasełkami: Maryi, Józefa, pasterzy i królów, pojawił się zniechęcony życiem człowiek oraz diabeł pod postacią niedźwiedzia.  Uroku całości przedstawienia dodała obecność owieczek w towarzystwie wiernych i czujnych owczarków, którzy tak jak inni, udali się „do bee, do bee do Betlejem”. Przedstawienie przeplatane było pastorałkami zespołu muzycznego oraz aranżacją taneczną aniołów urokliwie połyskujących srebrzystą poświatą skrzydeł, tworząc niepowtarzalny przedświąteczny klimat.

Następnie miał miejsce koncert kolęd, który poprowadził ks. Marcin Nowalski.

W południe odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, kierownik edukacji i sportu p. Anita Szostak, pracownicy  szkoły, emerytowani nauczyciele i  rodzice uczniów.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Wiesława Chrulska, która po przywitaniu zaproszonych gości, w niezwykle serdecznych słowach podziękowała wszystkim pracownikom za współpracę. Podkreśliła, iż praca w dużej szkole nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki wsparciu nauczycieli, na których zawsze może polegać, szkoła prężnie działa, a uczniowie odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach.

Następnie Pani Dyrektor oddała głos uczniom, którzy wprowadzili zebranych w prawdziwie świąteczną atmosferę, przedstawiając  jasełka. Oglądający inscenizację docenili ogromne zaangażowanie uczniów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Spotkanie zakończyło się modlitwą i czytaniem Pisma Św. przez ks. Marcina Nowalskiego, a następnie wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

A. W.

   

 


   
      
maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów