Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Świąteczna przygoda w Białymstoku

18 grudnia 2019 r. o godz. 7.00  klasa II a i III a pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Podróż upłynęła  nam bardzo szybko. Była wtedy okazja do wspólnych rozmów i śpiewu.

 

Najpierw w Teatrze Lalek obejrzeliśmy wspaniałe  przedstawienie  pt. „Opowieść  Wigilijna” w wykonaniu białostockich aktorów.  Spektakl był bardzo pouczający. Przedstawiał  on  Scrooge’a – skąpca, ponuraka i gbura, który ponad wszystko nie cierpi  Świąt Bożego Narodzenia. Kocha natomiast swój majątek. Wstrętny, nieczuły ponurak dostaje jednak od Losu jeszcze jedną szansę. Nawiedzają go trzy niezwykłe postacie: Duch Przeszłych świąt, Duch Świąt Teraźniejszych oraz Duch Świąt, które mają jeszcze nadejść. Czy z ich pomocą Scroog`e zmieni się? Czy pojmie, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze?. Odpowiedź otrzymaliśmy po obejrzeniu całego spektaklu. Wszystkim bardzo podobała się gra aktorów, kostiumy i scenografia.

Następnie udaliśmy się do jednej z białostockich restauracji. Uczestnicy wycieczki ze smakiem spożyli go w miłej atmosferze, niektórzy prosząc o dokładki.

Na koniec udaliśmy się do Fabryki Misia. Wszyscy doskonale bawili się na wspaniałej zabawie choinkowej z muzyką. Dodatkowo dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

Około godz. 17.30 w radosnym nastroju wróciliśmy do Augustowa, gdzie na swoje pociechy czekali stęsknieni rodzice.

Wszyscy z żalem opuszczali autokar i prosili o zorganizowanie kolejnej wycieczki.

Alicja Kulik
Zofia Elżbieta Walicka

 

   

 


   

 

   







   
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 354 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów