Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Pomaganie jest fajne..

Chyba nikt temu nie zaprzeczy, że pomagać jest dobrze. I to nie tylko dlatego, że sprawiamy komuś radość, ułatwiamy życie, zdejmujemy troski, ale również dlatego, że nam - „pomagaczom” jest po prostu miło i że czujemy się potrzebni. Dlatego zachęcamy uczniów naszej szkoły do włączania się
w różnego rodzaju akcje na rzeczy innych.

Czasem są to potrzebujący ludzie, a czasem zwierzęta. Rok 2020 rozpoczęliśmy właśnie od pomaganie przez duże „ P” czyli od włączenia się w działania „28 Finału Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy”.  Młodzież z  naszej szkoły aktywnie zbierała pieniążki do puszek, pomagała w różnorodnych przedsięwzięciach przygotowanych na ten „Wielki Dzień”. Augustowianie w tym roku byli wyjątkowo hojni. Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy uzbierała aż 103 tysiące złotych. Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli choć w niewielkim stopniu pomóc w osiągnięciu tej kwoty.

Tuż przez końcem I semestru Szkolny Ruch Czystych Serc- nasz trójkowy wolontariat przygotował dwie wystawy plastyczno-literackie w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej. Okazją do przygotowania takich wystaw jest zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Dziękujemy paniom Małgorzacie Marciniewskiej i Marzenie Kiewlak zawspółorganizowanie tak zacnego przedsięwzięcia.

Paulina Nosalik
Katarzyna Kwoska

 

 

 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów