Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Kolędnicy Misyjni dzieciom z Amazonii

Jeszcze nie tak dawno kolędowanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia było w Polsce powszechnym zwyczajem – co roku nasze domy odwiedzali kolędnicy. Dziś to już rzadkość.

 

Obecnie ta tradycja podtrzymywana jest najczęściej przez różne instytucje. Jedną z nich jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – organizacja, która podejmuje m.in. trud kolędowania dla rówieśników z innych części świata. Co roku więc dzieci od 26 grudnia do 6 stycznia odwiedzają domy prywatne i zbierają pieniądze dla potrzebujących.

 W tym roku akcja poświęcona jest małym mieszkańcom Amazonii, którzy często żyją w bardzo trudnych warunkach – nie mają dostępu do czystej wody i żywności, edukacji, opieki medycznej, nie mówiąc już o telewizji czy Internecie.

W tym ważnym przedsięwzięciu wzięli udział również uczniowie z naszej szkoły pod opieką s. Zofii Wasilewskiej: Monika Ćwiklińska i Wiktoria Aszurkiewicz z kl. V f,  Jakub Kamiński, Paweł Filipow oraz Bartosz Krysztofik z kl. VI d.

Odwiedzali oni rodziny z naszej parafii, przedstawiając scenkę ukazującą trudną sytuację małych mieszkańców  w Amazonii. Dzieci, jako kolędnicy misyjni niosąc radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów, dali też świadectwo Kościoła otwartego i wrażliwego na sprawy misji, poświęcili swój wolny czas, nauczyli się wrażliwości na drugiego człowieka, zrezygnowali z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.

Kolędnicy przyjmowani  byli bardzo serdecznie, często  było widać u ludzi wzruszenie, a u starszych mieszkańców – nawet łzy. Augustowianie obdarowywali ich dobrym słowem, uśmiechem, słodyczami i oczywiście pieniędzmi. Dzięki hojności mieszkańców zebrano 2150 zł na pomoc dzieciom z Amazonii.

Wszystkim, którzy przyjęli w swoich domach kolędników misyjnych i przyczynili się do zebrania tej niemałej kwoty, serdecznie dziękujemy.

A.W.

 

   

 


   

 

      
czerwiec 2023
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 369 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów