Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

DZIEŃ OTWARTY 2020

Pierwszy poniedziałek marca był szczególnym dniem wśród naszej społeczności szkolnej. Od rana wszyscy przygotowywali się do powitania w progach naszej placówki przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Już przed godziną szesnastą pojawili się pierwsi goście, których witała dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ubrani w ludowe stroje. Na początku rodzice spotkali się z panią dyrektor Wiesławą Chrulską, gdzie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji, ofertą szkoły oraz mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące nauki ich dziecka w naszej szkole. Następnie dzieci zostały przydzielone do nauczycieli-przewodników, z którymi rozpoczęły swoją wędrówkę po szkole. Zwiedziły świetlicę, w której mogły pograć w warcaby na macie oraz w klasy, zobaczyły nowocześnie wyposażoną czytelnię, gabinety pedagogów, psychologa i logopedy.

W holu szkoły czekali na nich miłośnicy robotyki wraz ze swoim opiekunem, gdzie prezentowali swoje wynalazki. Wśród nich pojawiły się pojazdy, roboty oraz gra elektroniczna. Ponadto uczniowie mogli sami zaprogramować robota wciskając dowolną sekwencję guzików.

W sali gimnastycznej przedszkolaki miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych. Przechodziły przez tunel, wspinały się po drabince, wskakiwały na skrzynię, przeskakiwały przez płotki oraz zjeżdżały ze zjeżdżalni. Natomiast w sali integracji sensorycznej przeszły przez tor przeszkód doskonaląc równowagę i koordynację. Sala Doświadczania Świata była kolejnym etapem szkolnej wędrówki. Dzieci poznawały świat wszystkimi zmysłami-węchem, dotykiem, wzrokiem i słuchem. Były oczarowane przeżytymi doznaniami.

Sześciolatki uczestniczyły w krótkich zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez swoich przyszłych wychowawców. Uczyły się grać na dzwonkach z rączką, poznały instrumenty muzyczne, grały na nich i nauczyły się śpiewać piosenkę. Na zajęciach z języków obcych-angielskiego i niemieckiego dzieci przyswajały nowe słówka w formie wesołej zabawy. Uczestniczyły również w zajęciach przyrodniczych wykonując ciekawe doświadczenia mające na celu poznanie właściwości wody i różnych materiałów. Nasi goście odwiedzili także salę edukacji wczesnoszkolnej i mieli okazję „bawić się” tablicą multimedialną. Dzieci wyszukiwały różnic w obrazkach, dopełniały oczka w kostkach domina, kolorowały ilustracje rozpoczynające się określoną głoską. Praca z tablicą interaktywną sprawiła im ogromną radość.

Na zakończenie szkolnej wędrówki czekał na wszystkich słodki poczęstunek i miła niespodzianka w formie odblaskowej opaski na rękę z logo szkoły oraz kolorowe baloniki.

Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci każdego dziecka.

Anna Karpińska
Magdalena Twardowska

 

   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 390 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów