Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nachhaltig durch den Tag” czyli „EKO przez cały dzień”

Nasza szkoła bierze udział w bardzo ciekawym projekcie Deutsch Plus pod patronatem Goethe Institut w Warszawie. W ramach tego projektu został zorganizowany konkurs językowo-ekologiczny „Nachhaltig durch den Tag “. 

Zadaniem uczniów, pracujących w trzyosobowych grupach, było przygotowanie vloga- filmiku lub plakatu multimedialnego dotyczącego ekologicznego trybu życia i przesłanie tej pracy do 15 maja. Językiem pracy był oczywiście język niemiecki.Przypominam, że był to czas kwarantanny społecznej. Jednak nasza klasa (jeszcze rok temu była to IIIb), nie poddała się. Oczywiście postanowiliśmy przyłączyć się do tego konkursu. Dzięki temu, że mieliśmy ze sobą codziennie zajęcia on- line na platformie Google for Education, udało nam się stworzyć prace konkursowe- pandemia nie miała z nami szans, nie mogła nas przecież ograniczać!

Klasa IIIb kończyła właśnie swoją przygodę z innowacją pedagogiczną „Deutsch kein Problem”, którą realizowała przez trzy lata ze swoją wychowawczynią Urszulą Kuczyńską. Sama nazwa innowacji, mówi nam, że niemiecki to żaden problem - więc pandemia nie mogła podciąć nam skrzydeł.

Naszą szkołę reprezentowały w konkursie 3 drużyny i to właśnie one uzyskały III miejsce w ogólnopolskim konkursie. Dzień przed końcem roku dotarła do nas ta wspaniała wiadomość, uczniowie otrzymali dyplomy z Goethe Institut, jednak na nagrody musieli poczekać. Dziś przyszły dwie paczki dedykowane dla naszych laureatów. Obecnie uczęszczają oni już do klasy IVb i tam również kontynuują swoją przygodę z językiem niemieckim. Jesteśmy z nich bardzo dumni!

Życzymy Wam wielu sukcesów i gratulujemy z całego serca!
Urszula Kuczyńska


   

 


   
      
luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów