Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Mili goście klas ósmych na platformie Google for Education

W obecnych czasach świat w jakim dorastają młodzi ludzie zmienia się i przekształca niezwykle szybko. Duża dynamika zmian oraz natłok informacji wymaga od młodych ludzi podjęcia długofalowych planów oraz precyzyjnego projektowania własnej przyszłości. Uczniowie tworząc projekt własnej przyszłości i planów nauki, a później kariery zawodowej mają trudne zadanie, ponieważ muszą być świadomi ciągłych zmian i niejednokrotnie muszą te plany korygować i zmieniać.

Obecna sytuacja nie sprzyja w podejmowaniu  trudnych decyzji. Dlatego bardzo ważne jest aby uczeń kończący pierwszy etap nauki w szkole podstawowej był wyposażony w wiadomości i umiejętności pomocne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacji, a w przyszłości satysfakcjonującej i ciekawej pracy zgodnej z własnymi umiejętnościami, kompetencjami i zainteresowaniami. Zajęcia z doradztwa zawodowego mają przygotować uczniów i ich rodziców do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej dalszej drogi kształcenia oraz  świadomego wyboru odpowiedniej pracy zawodowej. Dlatego też podczas zajęć zdalnych wprowadziliśmy możliwość wzięcia udziału w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów, jak też przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Zaznaczmy, iż to uczniowie wybierali zawody, które ich interesują. Zajęcia te miały odbyć się w szkole i miejmy nadzieję, że część z nich uda nam się zrealizować w trybie stacjonarnym. Takie spotkania dają   możliwość pozyskania informacji z „pierwszej ręki”. W listopadzie przeprowadzono między innymi spotkania z: psychoterapeutą, policjantką, urzędnikiem administracji, fryzjerką, zaś w grudniu z dyrektorami szkół ponadpodstawowych- Augustowskie Centrum Edukacji, II Liceum Ogólnokształcące. Podczas tych spotkań uczniowie zadawali przeróżne pytania związane z danym zawodem i wymaganą ścieżką kształcenia. Pozyskali bardzo istotne informacje związane z ich przyszłymi szkołami, rekrutacją, a nawet otrzymali wiele ciekawych wskazówek na przyszłość. Co ciekawe w zajęciach chętnie też uczestniczyli uczniowie klas VII. W drugim semestrze planujemy  kontynuować naszą przygodę z przedstawicielami innych zawodów, jak również przeprowadzimy spotkanie związane już z rekrutacją do szkól ponadpodstawowych. Dziękujemy bardzo przedstawicielom grup zawodowych jak również dyrektorom szkół ponadpodstawowych, bez nich nasza inicjatywa nie była by możliwa.

Pamiętajmy- nasi uczniowie to nasza przyszłość, naszym obowiązkiem jest pomóc odnaleźć im dalszą drogę kształcenia.

Doradca zawodowy
Urszula Kuczyńska

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 341 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów