Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Innowacja „Healthy body in a healthy mind”

Od II półrocza roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole uczniowie klasy IV c oraz IV d  objęci są nauczaniem bilingwalnym na zajęciach wychowania fizycznego oraz plastyki. W ramach innowacji pt. „Healthy body in a healthy mind” realizowane są treści programowe tych zajęć przekazywane uczniom częściowo w języku obcym.

Oznacza to, że codziennie komunikują się w języku angielskim.  Nauka oparta głównie na komunikacji, pozwala na przyspieszenie procesu przyswajania treści i doskonalenie płynności w posługiwaniu się tym językiem. Brak ocen z języka angielskiego na przedmiotach objętych innowacją daje uczniom poczucie komfortu i pozwala na swobodne komunikowanie się bez stresu związanego z popełnieniem błędu. Jest to niezwykle ważne w pozbyciu się tak zwanej blokady językowej. Czwartoklasiści doskonalą słownictwo, zwroty, struktury gramatyczne oraz umiejętności komunikacyjne stosowane w codziennych sytuacjach w  sposób naturalny. Zajęcia są głównie oparte na metodach: bezpośredniej (nauczanie języka obcego kontekście zabawowo - sytuacyjnym) , komunikacyjnej (powiązanie komunikacji z określoną sytuacją), motorycznej (połączenie gestów i ruchów z poleceniami w języku angielskim) oraz naturalnej (wykluczenie stresu związanego z błędem).

Jednym z pierwszych zadań w ramach innowacji było opracowanie plakatu o tematyce olimpijskiej „Summer Olympic Games”. Uczniowie wykonywali logo olimpijskie oraz symbole pięciu dyscyplin sportowych występujących na Letnich Igrzyskach Olimpijskich wraz z opisem w języku angielskim. Technika wykonania pracy była dowolna. Liczyła się wartość merytoryczna projektu oraz jej wyraz artystyczny. Uczniowie spisali się na medal!  Poniżej zamieszczamy efekty ich pracy.

Dzięki innowacji „Healthy mind in a healthy body” nasi uczniowie szybko, efektywnie i swobodnie uczą się komunikować w języku angielskim oraz budują pewność siebie poprzez wiedzę i zrozumienie.

Katarzyna Łebska,
Magdalena Twardowska

 

   

 


   

 

      
listopad 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 263 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów