Projekt „Meine Klasse findet Deutsch Klasse”

"Meine Klasse findet Deutsch Klasse" - to właśnie zakończony projekt najmłodszych uczestników akcji - "Regional vernetzt - Deutsch plus".

Cztery klasy ze Szkół Podstawowych

• w Augustowie - klasa 1b,
  • w Łodzi - dwie klasy 3 a, 3b
  • i w Ożarowie Mazowieckim - klasa 1

przez trzy miesiące aktywnie pracowały używając języka niemieckiego i wykonywały projektowe zadania.

Nasi uczniowie:

• przedstawili się̨ w jęz. niemieckim, opowiedzieli o swoim hobby, ulubionym jedzeniu i rodzinie;
  • po obejrzeniu prezentacji parterów projektu przygotowali "Obraz klasy" swoich koleżanek i kolegów - plakaty i prezentacje z własnoręcznie przygotowanymi podobiznami uczniów z zaprzyjaźnionych szkół;
  • wykonali wielkanocne ozdoby , kolorowe bukiety, spotkali się̨ online, gdzie zaprezentowali wielkanocne prace, mieli możliwość porozmawiania ze sobą i sprawdzenia własnych umiejętności językowych;
  • przygotowali dla innych uczniów zabawy online po niemiecku. Dzięki temu sami dużo nauczyli się i zapewnili pouczającą̨ rozrywkę̨ dla innych.

Wszystko to przygotowali nasi uczniowie: 7-9 latki!!! Projekt  sprawił wiele radości, dzięki niemu poznaliśmy innych uczniów, którzy również uczą się od najmłodszych lat języka niemieckiego i tak jak my cieszą się, bawią i rozwijają swoje umiejętności językowe. Zawiązały się nowe przyjaźnie i mamy nadzieję, że w przyszłości spotkamy się   „w realu” i będziemy mogli wspólnie realizować następne ciekawe projekty związane z językiem niemieckim.

Efekty naszych prac możecie podglądnąć na projektowym padlecie - zapraszamy do obejrzenia i do zagrania w gry przygotowane przez naszych podopiecznych.

Pozdrawiamy Was serdecznie:
Urszula Kuczyńska - Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 2 w Augustowie
Magdalena Celmer i Hanna Królikowska - Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Łodzi
i Marta Kozak - Szkoła Podstawowa im. W. Pallottiego w Ożarowie Mazowieckim
wraz z Uczennicami i Uczniami.