Kwesta na augustowskim cmentarzu

„Nie bądź pewny, że masz czas

bo pewność niepewna…”

ks. Jan Twardowski

Pierwszego listopada po raz kolejny wolontariusze SKC wraz z opiekunami – A. Wnukowską i I. Chabasińską zbierali pieniądze na renowację nagrobków znajdujących się na augustowskim cmentarzu. Uczniowie rozpoczęli kwestowanie już od godziny 900. Byli to:   Marcel Dawid Mika, Julia Michalewicz, Weronika Stankiewicz, Karolina Jaśko, Dawid Bartoszewicz, Ernest Kalisz, Jakub Żyliński, Gabriela Wiśniewska z klasy 8f, Paulina Klekotko z klasy 8gi i Jakub Solecki  z klasy 8h.

Wolontariusze,  wyposażeni w puszki i identyfikatory,  spacerowali po alejkach augustowskiej nekropolii i zachęcali spotkane osoby do wspierania tej charytatywnej kwesty. Mieszkańcy Augustowa z entuzjazmem wrzucali do puszek zarówno monety, jak i banknoty. W tym roku zebrano 13.767,23 złotych, 20 dolarów i 25 centów i 6 euro. Zostaną  one przeznaczone na renowację starych grobów, pomników i pojedynczych krzyży, zwłaszcza tych żeliwnych z huty sztabińskiej.

Na łamach „Augustowskiego Reportera” dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii i Polaków na Świecie, pani Barbara Koronkiewicz, która była współorganizatorem przedsięwzięcia, doceniła naszych wolontariuszy słowami: „Szczególne podziękowania kieruję do uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy z pasją i wrodzonym sobie wdziękiem uczestniczyli w kweście”

Wszystkim ofiarodawcom, jak i kwestującym serdecznie dziękujemy!

A. Wnukowska

I. Chabasińska