„ Pułapki Internetu- jak być bezpiecznym w sieci”

„ Cyberbezpieczni” pod takim hasłem w listopadzie odbył się konkurs, którego organizatorem była Fundacja Partnerstwo na Rzecz Rozwoju współpracująca  z Wojewódzką Komendą Policji w Białymstoku oraz Narodowym Bankiem Polskim  w ramach projektu edukacji ekonomicznej.
Uczniowie klasy 7ei Zuzanna Głoniatowska, Michał Gorajewski, Robert Bujnowski pod kierunkiem p. Ireny Śniadkowskiej podjęli się tego konkursowego zadania.

Z podanych form wykonania pracy uczniowie wybrali film. Jak się później okazało, nie była to łatwa praca.

Najpierw trzeba było napisać scenariusz, potem dużo, dużo poprawek. I wreszcie przechodzimy do kręcenia scen, wyboru podkładu muzycznego, napisania tekstu i oczywiście montażu.
Praca dotyczyła bezpieczeństwa w sieci i zagrożeń tam czyhających. Należało również czuwać nad legalnością zamieszczanych materiałów.
I tu o pomoc uczniowie poprosili p. Elżbietę Granacką, która napisała do filmu muzykę.
Młodzi filmowcy z dużym zaangażowaniem realizowali swoja pracę.
15 listopada ukończony film pt. „ Pułapki Internetu- jak być bezpiecznym w sieci”, trafił do organizatora. Jak się okazało prac konkursowych było bardzo dużo. „ No cóż, chociaż spróbowaliśmy” – powiedzieli uczniowie.
Jak się później okazało po ogłoszeniu wyników Zuzanna, Robert i Michał zajęli  1. miejsce w Konkursie Wojewódzkim z zakresu Cyberbezpieczeństwa.
Nie mogło zabraknąć nagród, które były również miłym zaskoczeniem. Każdy z uczestników otrzymał klawiaturę, głośnik, pendraive.
Ciężka, wspólna praca przyniosła rezultaty. Zdobyte nowe doświadczenia z pewnością się przydadzą i będzie można je wykorzystać w innych dziedzinach.
Robert Bujnowski
Jestem bardzo szczęśliwy z wygranej. Nie spodziewałem się że uda nam się dojść aż tak daleko. Pomimo wielu trudnych i problematycznych chwil podołaliśmy wyzwaniu. Dziękuję Pani Irenie Śniadkowskiej za to, że doradzała nam w trudnych chwilach i dziękuję też dla Zuzi i Michałowi za wspaniale zrobioną pracę.
A to nasze dzieło, które znajduje się na stronie InfoTech, zachęcamy do obejrzenia i oczywiście stosowania się do cennych wskazówek zamieszczonych w filmie.

Irena Śniadkowska