Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Jak dokarmiać ptaki? – projekt edukacyjny

Zaczęło się to w klasie 6, czyli w roku szkolnym 2020/2021. Niestety, długo do szkoły nie chodziliśmy,  rozpoczęła się nauka zdalna. Nie był to łatwy czas. Zastanawiałam się, jak aktywować uczniów do pracy, co zrobić, co pokazać, czym zachęcić. Wpadłam na pomysł, aby uczniowie  wykonali plakat na temat dokarmiania dzikich ptaków. W ten sposób dowiedzą się czym karmić ptaki, żeby im nie zaszkodzić a pomóc przetrwać trudną zimę, która była dość sroga. Kiedy uczniowie wykonali swoją pracę, jakież miłe było moje zaskoczenie z poziomu wykonanych prac. Podczas prezentacji sami uczniowie byli zachwyceni ze swoich efektów.

 

Wtedy zrodził się pomysł, aby wyłonić najlepsze prace. Przeprowadziliśmy głosowanie, zwycięskimi pracami okazały się prace Hanny Stankiewicz, Roberta Bujnowskiego, Zuzanny Głoniatowskiej i Wiktorii Kozłowskiej.

Ponieważ szkoda było, aby tak  ładne prace o wymiarze edukacyjnym pozostawić w folderze, postanowiłam zrobić z nich tablice informacyjne, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Augustowa.

Przy przychylności dyrektora szkoły p. Andrzeja Kaszkiela rozpoczął się proces otrzymywania zgód na postawienie tablic informacyjnych od Burmistrza Miasta Augustowa, Wydziału Ochrony Środowiska, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Pandemia, niestety, nie  była naszym sprzymierzeńcem, wszystkie działania  wydłużyły  się w czasie.

I wreszcie są, 15 grudnia 2021 roku na nabrzeżu rzeki Netta, w obecności Burmistrza Miasta Augustowa zostały zamontowane 4 tablice informacyjne Zuzi, Wiktorii, Hanki i Roberta, czym żywić ptaki, jakie są konsekwencje złego karmienia dla ich zdrowia.

To ogromna radość, że udało nam się zrealizować do końca to przedsięwzięcie.

Młodzież obecnej klasy 7ei ma już swój wkład w edukację na terenie swojej Małej Ojczyzny

i jest bogatsza o wiedzę w zakresie zdobywania odpowiedniej dokumentacji.

Mnie rozpiera duma, że mam tak cudownych wychowanków.

Irena Śniadkowska

 

   

 


   

 

      
lipiec 2022
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 380 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów