Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „ Z Sercem na Dłoni” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. Rok temu, ze względów niezależnych od nas, przeprowadziliśmy ją wspólnie z rządowym projektem „Razem na Święta”. W tym roku, jednak zdecydowaliśmy, iż zrealizujemy  naszą „Magiczną Akcję”. 16 grudnia małe Mikołajki z klasy Ib, IIb, VIIId wyruszyły na podbój Augustowa.

 

W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek- 455, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Małe Mikołajki wspólnie z nauczycielkami dźwigały wielki wór z najdroższymi podarunkami, w którym znajdowały się nasze pocztówki. To już nasza tradycja, że dzieciaki z całej szkoły wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Z roku na rok udaje nam się przygotować coraz większą ilość bezcennych podarków- „Pocztówek Miłości”. Mając na uwadze, iż 20 grudnia w całej Polsce realizowane będzie nauczanie zdalne, postanowiliśmy zrealizować nasz plan – „niesienia szczęścia” nieco wcześniej. Pamiętajmy, iż każda pocztówka jest jedyna w swoim rodzaju, ma swoją historię i wiele przedstawia. Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Począwszy od tych najmłodszych, a skończywszy na ósmoklasistach. Wszyscy przecież kochamy te najwspanialsze, jedyne w swoim rodzaju święta. Boże Narodzenie sprawia, że każdy zaczyna zastanawiać się nad całorocznym postępowaniem. „Zespoły Mikołajkowe” przemierzały ulice naszego, kochanego miasta śpiewając kolędy w języku polskim, niemieckim i angielskim. Wiadome jest to, iż Święty Mikołaj musi się poświęcić dla dobra nas wszystkich. My również nie zważając na niedogodności, które stwarza nam obecna sytuacja, postanowiliśmy pokazać wszystkim, iż nasza tradycja jest dla nas najważniejsza. Nie braliśmy nawet pod uwagę możliwości takiej, aby odwołać naszą wspaniałą, pełną miłości akcję. Wiedzieliśmy, że pocztówki zostały wykonane. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali te podarki liczą na nas, a mieszkańcy Augustowa na nas czekają. Śpiewając kolędy, uśmiechając się, machając do przechodniów przeszliśmy całe centrum wzdłuż i w szerz.  W tym roku jednak Małe Mikołajki nie odwiedzały miejsc, w których nie mogliśmy zapewnić reżimu sanitarnego. Dlatego też specjalni wysłannicy przekazali nasze życzenia dla Pana Burmistrza Miasta Augustowa, Komendanta Straży Pożarnej, Komendanta Policji. Cieszymy się bardzo, że mimo, iż rok temu sytuacja zmusiła nas do pozostania w domach, to nasi kochani mieszkańcy miasta o nas nie zapomnieli. Jesteśmy dumni, że o nas pamiętają, wiedzą kim jesteśmy i co chcemy im ofiarować. To wspaniałe uczucie kiedy słyszy się „Mikołajki, Mikołajki witajcie”. Augustowianie przygotowali dla nas oczywiście sowitą zapłatę za nasze dary- pocztówkowe. Przypominamy pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden szczery uśmiech! Małe Mikołajki śpiewając kolędy, rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach, o obecnej sytuacji, która dotyka nas wszystkich, zaś my poczuliśmy się z nimi w pewien sposób związani. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów. Starsi ludzie, jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali. Przypomnijmy- nasza zasada brzmi-  „Nie ważne czy młody czy stary, czy bogaty czy też biedny, każdy przecież zasługuje na odrobinę szczęścia i życzliwości!” Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich z „reklamy”, nie takich za które się płaci. Pamiętajmy możemy zawsze coś zrobić od Serca – bezinteresownie!

Z całego serca dziękujemy całej społeczności ZSP nr 2, jak też nauczycielom za ich pomoc i wsparcie.

Organizatorzy akcji:

Urszula Kuczyńska, Ewa Szyper, Izabela Bogdanowicz, Elżbieta Kierklo, Anna Kowalczyk, Jolanta Pietraszkiewicz

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów