„DOBRZE, ŻE JESTEŚ” – KAMPANIA PRZECIWDZIAŁANIA DEPRESJI

W ramach projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo rodzice i nauczyciele naszej szkoły otrzymali zaproszenie na webinary i szkolenia w ramach kampanii pt. „Dobrze, że jesteś” realizowanej w mieście Gdynia.

Celem kampanii jest budowanie świadomości, zwłaszcza najmłodszych, na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka.
           Rodzice mogli wziąć udział w 9 webinarach tematycznych o metodach rozpoznawania pierwszych objawów depresji u dziecka i sposobach walki z nią, które prowadził zespół znakomitych specjalistów z Fundacji oraz partnerów kampanii, firmy In Gremio i Akademia Ja.

Nauczyciele wzięli udział w szkoleniach online, podczas których mogli zdobyć  kompleksową wiedze na temat depresji,  jak rozpoznawać pierwsze symptomy i jak postępować w przypadku dzieci i młodzieży z objawami depresji.

Twórcy projektu udostępnili dla nas infografiki odpowiadające na kilka pytań dotyczących depresji np. Jakie są najważniejsze dane dotyczące depresji? Co mówić, a czego absolutnie nie mówić osobie z symptomami depresji? Po czym poznać, że ktoś może być chory?

Ewa Naumowicz