Rozdanie nagród laureatom i wyróżnionym w XXII Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa

14 lutego 2022 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie uczestnicy  Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych otrzymali z rąk p. dyrektora – Andrzeja Kaszkiela, pań wicedyrektor – Danuty Olszewskiej i Agnieszki Frąckiewicz oraz organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody. Po raz drugi odbyło się to bez tradycyjnego uroczystego apelu, ale za to w reżimie sanitarnym.

Do XXII Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych  przystąpiły następujące szkoły: Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Augustowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Augustowie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Augustowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Augustowie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Augustowie, Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Augustowie. Zgłoszono  55 prac, wykonanych przez 76 uczniów. Małe dzieła sztuki oceniano pod względem oryginalności, pomysłowości, formy i estetyki. Komisja konkursowa przyznała 41 nagród i 35 wyróżnień.
Dla wszystkich autorów szopek bożonarodzeniowych burmistrz Miasta Augustowa, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Rada Rodziców przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Augustowie ufundowali  nagrody w formie bonów podarunkowych, słodyczy i drobnych upominków. Każdy z uczestników otrzymał też pamiątkowy dyplom.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za udział w 22 już edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej, 23 edycji konkursu, która rozpocznie się w grudniu 2022r.

Anna Wnukowska
 Jarosław Zyskowski