Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs czytelniczy „Czytam pięknie i ze zrozumieniem”

Na początku kwietnia 2023 roku odbył się szkolny etap konkursu czytelniczego „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” dla uczniów klas III. Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, poznawanie różnych gatunków literackich dla dzieci oraz budzenie zainteresowań czytelniczych.

Składał się z dwóch części. Najpierw uczniowie czytali po cichu tekst i rozwiązywali test sprawdzający jego zrozumienie. Następnie czytali głośno inny tekst dbając o płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację, o przekazanie uczuć i emocji towarzyszących czytaniu.

Konkurs zgromadził 10 świetnie czytających uczniów. Komisja wyłoniła 2 laureatki:

  1. Malwinę Michalewicz, kl. III ei
  2. Zlatę Rusinowicz, kl. III d

W drugiej połowie kwietnia obie dziewczynki wzięły udział w XVI Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Czytam pięknie i ze zrozumieniem” w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie.

Zlata Rusinowicz zajęła I miejsce, zaś Malwina Michalewicz - III miejsce.  

GRATULACJE!

         Barbara Folejewska, Elżbieta Drossel-Chilimoniuk, Ewa Szyper

 

 

   

 


   
      
kwiecień 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów