I miejsce w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym z języka niemieckiego DACHL-Märchen

Z ogromną dumą i radością informujemy, iż Karolina Bondziul z klasy3b Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie językowo-plastycznym z języka niemieckiego DACHL-Märchen. Celem konkursu było podnoszenie umiejętności językowych młodzieży oraz uwrażliwianie na sztukę, zainteresowanie uczniów literaturą i kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pobudzanie zainteresowania językiem niemieckim. Zadaniem konkursowym było poznanie baśni niemieckojęzycznych i przygotowanie ilustracji fragmentu baśni/bajki autora z kraju niemieckojęzycznego (Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu). Karolina przygotowała pracę przedstawiającą baśń autorstwa braci Grimm „Roszpunka”- „Rapunzel”.

W piątek 29 kwietnia odbyła się w Polsko–Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie uroczysta gala wręczenia nagród. Konkurs patronatem objęli m.in. Ambasada Republiki Austrii, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Osiągnięcie uczennicy jest nagrodą za ciężką ale owocną pracę małych „germanistów”, którzy przez trzy lata uczyli się języka niemieckiego w ramach innowacji pedagogicznej „Bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej”, podczas realizacji której mieli możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawych projektach, przedsięwzięciach, spotykaniach z ciekawymi ludźmi, obcowania z „żywym językiem niemieckim”. Nasi uczniowie zdobyli wiele nagród ogólnopolskich, jednak najważniejsze jest to, że  działo się to wszystko podczas wspaniałej zabawy z językiem obcym.

Serdecznie gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów.

Urszula Kuczyńska