Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Konkurs ortograficzny klas trzecich

26 maja 2023 roku odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas III zorganizowany przez panie: Barbarę Folejewską i Bożenę Huszcza. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu ortografii języka polskiego, rozwijanie uzdolnień ortograficznych uczniów, wdrażanie do przestrzegania zasad „zdrowej rywalizacji”.

Każdą klasę reprezentowało dwoje dzieci. Uczniowie napisali dyktando przygotowane przez nauczyciela polonistę, panią Agnieszkę Korzun.

Laureatami szkolnego etapu zostali:

  • Szymon Olszewski – kl. III ei
  • Zlata Rusinowicz – kl. III d
  • Aleksander Jasiński – kl. III d

 5 czerwca 2023 roku zwycięzcy wzięli udział w XXVIII Międzyszkolnym KonkursieOrtograficznymklas III zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Augustowie. Dzieci zmierzyły się z zawiłościami ortografii polskiej. Kolejny raz wykazali się umiejętnością prawidłowej pisowni ortograficznej, choć dyktando zawierało wiele trudności i pułapek. Wśród najlepszych znalazł się Aleksander Jasiński z klasy III d, który zajął II miejsce. Szymon Olszewski uplasował się na IV miejscu, zaś Zlata Rusinowicz otrzymała wyróżnienie.

 Brawo! Gratulacje!

 Barbara Folejewska, Bożena Huszcza

 

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów