Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Łomża i warsztatowy zawrót głowy

Uczniowie kl. II C i II D wyruszyli 6 czerwca 2023r. na wycieczkę do Łomży. Po przyjeździe zawitali do Akademii Eksperymentu. Tam po krótkiej prelekcji, ubrali strój małego chemika i zasmakowali pracy w laboratorium. Pierwszym eksperymentem było wykonanie slime- gniotków.  Ze slime dzieci wykonywały niesamowite rzeczy: doskonale odbijającą się od podłoża piłkę, zasłonkę, rogala, balony. Kolejnym eksperymentem było tworzenie wulkanicznego obrazka. Na kartkach przedstawiających rozmaite rzeczy zaprojektowane przez uczniów, bulgotała „biała lawa”. Po skończonych warsztatach chemicznych podróżnicy dotarli do Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

Obejrzeli spektakl „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Po przedstawieniu uczestniczyli w warsztatach teatralnych pod hasłem „Poznajemy teatr- edukacja estetyczna dzieci i młodzieży”.  Zajęcia dotyczyły animacji ciała, języka ciała, ćwiczeń dykcyjnych, animacji przedmiotu i wielu innych technik, które można wykorzystać w pracy twórczej. Uczniowie mieli okazję pobyć na scenie i wcielić się w proponowane role.
Zadowoleni i radośni wrócili do Augustowa. Ten dzień był pełen chemicznych oraz artystycznych wrażeń i z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.

Anna Beata Karpińska

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów