Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Lipskie zabawy z dreszczykiem

W środę 4 października 2023r. uczniowie klas 3c i 3d wyruszyli na wycieczkę do Lipska. Punktem docelowym był Labirynt w Agroturystyce Biebrzańskiej. W czasie podróży w autokarze słychać było pytania: Czy jest on duży? Czy się w nim nie zgubimy? Podróż trwała krótko. Na miejscu właściciel labiryntu opowiedział kilka ciekawostek.

Uczniowie dowiedzieli się, że labirynt jest zbudowany aż z 9 tysięcy desek, do jego budowy wykorzystano 1500 kołków oraz 120 kilogramów wkrętów. Ulokowany jest na powierzchni 4000 m2. Labirynt ma różne stopnie trudności i jest podzielony na kilka części. Ścieżka „A” jest najłatwiejsza, zaś „D” – najtrudniejsza. Labirynt ma cztery wejścia i jedno wyjście. Po cennych wskazówkach dotyczących  poruszania się, uczniowie zostali podzieleni na mniejsze grupy. Otrzymali mapy i weszli do tajemniczego labiryntu. Podjęli współpracę w grupach, aby nie zgubić się i bezpiecznie przejść wyznaczoną trasę labiryntu. Niektórzy gorączkowo biegali po ścieżkach i próbowali znaleźć wyjście, inni korzystali z mapy. Zainteresowanie było tak duże, że każda grupa wychodząca z labiryntu chciała przejść kolejną trasę, tym razem trudniejszą. Radość nie miała końca. Jednak nie była to jedyna atrakcja, która czekała tam na uczniów. Dzieci, które przeszły labirynt, mogły poćwiczyć zbijanie kręgli, strzelanie z łuku, a także chodzenie po ruchomych schodkach. Po tych emocjonujących przygodach nadszedł czas na wspólne ognisko, podzielenie się doświadczeniami związanymi z labiryntem i rozmowy w gronie kolegów i koleżanek. Na koniec nie mogło zabraknąć także pamiątkowych zdjęć. Uczniowie stwierdzili, że była to wspaniała wycieczka. 

Monika Rzepnicka
Anna Beata Karpińska

 

 

   

 


   
      
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 471 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów