Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Klasa Ib rozpoczyna swoją nową, niesamowitą przygodę z eTwinning.

eTwinning to społeczność szkół, uczniów i nauczycieli współpracujących ze sobą za pomocą mediów elektronicznych. Tworzą ją nauczyciele wszystkich przedmiotów, pracujący z uczniami w wieku 3-19 lat, realizując online międzynarodowe projekty edukacyjne. eTwinning  gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko). Program istnieje od 2005 wspierając innowacyjne działania nauczycieli z ponad 40 krajów.

W tym roku szkolnym postanowiliśmy i my przystąpić do tego zacnego grona. Klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią Urszulą Kuczyńską przystąpiła do projektu “Legendy” - odkrywamy świat fantazji. W ramach projektu uczniowie poznają legendy swojego regionu i kraju. Nasze pierwszaczki przeniosą się w tajemniczy świat fantazji z którego czerpią inspiracje do tworzenia multimedialnych opowieści nadając legendom nowy wymiar. W pierwszym etapie zespoły przedstawiają się i poszukują legend, które funkcjonują w ich mieście, regionie. Wybraną legendę przedstawiają w postaci plakatu. Na plakacie zamieszczone będą kody QR do wersji audio w formie podcastu. Z zebranych legend powstaną ebook z ilustracjami i linkami do podcastów. W drugim etapie zespoły utworzą quizy i grę sprawdzające znajomość opracowanych legend. Nasi uczniowie poznają sposoby na tworzenie legend za pomocą sztucznej inteligencji. “Legendy” to projekt o wymiarze międzynarodowym, realizowany w języku polskim.
Trzymajcie za nas kciukiUśmiech

Urszula Kuczyńska

   

 


   
      
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 572 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów