PROJEKT “LEKCJA FINANSÓW” W NASZEJ SZKOLE

22 listopada klasa I b i III b wzięła udział w I części projektu „ Lekcja Finansów”- wycieczka do Białegostoku. Uczniowie odwiedzili Pierwszy Urząd Skarbowy w Białymstoku, gdzie bardzo mili urzędnicy przeprowadzili dla nas rewelacyjne zajęcia. Dzięki nim, nasi uczniowie już wiedzą jak wygląda zeznanie podatkowe, do czego służą paragony , podatki i kto je płaci. Na czym polega praca urzędnika. Zapoznali się ze sprzętem urzędników i mieli możliwość wcielenia się w pracę urzędnika skarbowego, część z nich zadeklarowała, że w przyszłości chce pracować w takim urzędzie.

Po tej niesamowitej lekcji pojechaliśmy do Epi- Centrum „ krainy wynalazków i doświadczeń”. Na koniec dnia czekał na nas pyszny obiadek. Najedzeni, zadowoleni wróciliśmy do naszego pięknego miasta. W ramach projektu “Lekcja Finansów” czeka nas jeszcze drugi etap, przeprowadzenie trzech zajęć związanych ze “światem finansów”. Nasi uczniowie pozyskali również bardzo ciekawe materiały dydaktyczne (GRA PIENIĄDZE PLN ADAMIGO, STRATEGICZNA GRA PLANSZOWA BIZNES PO POLSKU ŚREDNI, Edukacyjna Kasa Sklepowa),  które przydadzą się podczas przeprowadzanych zajęć “Grosik do grosika”, “Jak pomnażać pieniądze?”, “Mały księgowy”.

Urszula Kuczyńska
Ewa Szyper