BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI SKC

"Potrzebna jest dziś nowa wyobraźnia miłosierdzia, której przejawem będzie nie tyle i nie tylko skuteczność pomocy, ale zdolność bycia bliźnim dla cierpiącego człowieka, solidaryzowania się z nim, tak aby gest pomocy nie był odczuwalny jako poniżająca jałmużna, ale jako świadectwo braterskiej wspólnoty dóbr". (List apostolski Novo millennioineunte, 2001 r.)

Szkolne Koło Caritas przeprowadziło Bożonarodzeniową zbiórkę żywnościową, która odbyła się w dniach 8-9 grudnia 2023 roku w czterech lokalizacjach sklepów sieci Biedronka: przy ul. Chreptowicza, Przemysłowej, Mazurskiej i Rajgrodzkiej. To wydarzenie stało się możliwe dzięki poświęceniu i pracy 24 zaangażowanych wolontariuszy i wolontariuszek, oraz dzięki Panie Izie Chabasińskiej i Jarosławowi Zyskowskiemu opiekunom Szkolnego Koła Caritas.

Wolontariusze którzy brali udział w zbiórce żywności:

1.   Wiktoria Dorf 6 a

22.Wiktoria Wąsowicz 8 bi

23.Wiktoria Andruszkiewicz 8 bi

24.Maja Rybakowicz 8 bi

Efektem ich zaangażowania było zebranie ponad 800 kilogramów artykułów spożywczych. To nie tylko imponująca ilość żywności, ale też wyraz solidarności społeczności szkolnej, która postanowiła wesprzeć tych, którzy mogą potrzebować pomocy w okresie świątecznym.

Dary żywnościowe zgromadzone podczas zbiórki mają trafić do mieszkańców naszego miasta, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Adresatami pomocy są zarówno rodziny, osoby samotne, jak i seniorzy, którym z różnych przyczyn brakuje środków na zapewnienie sobie podstawowych artykułów spożywczych.

Zbiórka ta nie tylko stanowi manifestację empatii i troski o innych, lecz także umożliwia wielu rodzinom celebrowanie świąt Bożego Narodzenia w godnych warunkach, z zapewnieniem niezbędnych produktów spożywczych.

Inicjatywa Szkolnego Koła Caritas jest znakiem, że wspólnota szkolna angażuje się w działania charytatywne i jest gotowa wspierać tych, którzy potrzebują pomocy. Dodatkowo, ta akcja jest wyrazem więzi i solidarności w społeczności lokalnej, wzmacniając relacje międzyludzkie oraz stanowiąc inspirację do dalszego działania na rzecz wspólnego dobra.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą zbiórkę i życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2024.

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas i wolontariusze

Izabela Chabasińska