Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Spotkanie z Aktywistą z Monachium w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie

Warsztaty z cyklu “Spotkania z Aktywistą/Aktywistką” zorganizował Goethe Institut w Warszawie dla szkół uczestniczących w programie Deutsch Plus.  „Aktywiści” to młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentujące polskim uczniom kulturę niemiecką w formie warsztatów. Takie spotkania są bardzo ważne w kontekście  językowym. Uczniowie mają kontakt z żywym językiem, przełamywane są bariery językowe. Jednak najważniejsze jest to, że nasi wychowankowie zauważają potrzebę nauki języków obcych.

Nasza szkoła  realizuje innowacje językowe od najmłodszych klas, a takie spotkania utwierdzają młodych ludzi, że nauka języka obcego jest bardzo ważna i przydatna w życiu codziennym. Poprzez zabawę, obcowanie z językiem, uczniowie mają możliwość porozumienia się w obcym języku, nawiązania kontaktów z rówieśnikami, zawiązywania przyjaźni.

 19 marca klasa Ib (biorąca udział w innowacji pedagogicznej - bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej- “Nicht nur Englisch sondern auch Deutsch”) wybrała się na wirtualną wycieczkę do Monachium, stolicy Bawarii, gdzie czekał na nas przesympatyczny student Johannes, który przeprowadził z nami niesamowite zajęcia. Tematem przewodnim była muzyka niemiecka. Uczniowie podzielili się z prowadzącym swoimi preferencjami muzycznymi. Podczas  spotkania mali germaniści dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z Niemcami np. ulubione jedzenie, w jaki sposób młodzi ludzie spędzają czas wolny. W trakcie warsztatów Johannes opowiedział nam o swoim życiu oraz  przeprowadził kilka zabaw językowych, dzięki którym uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o Niemczech. Spotkanie przebiegło w miłej i bardzo wesołej atmosferze, a uczniowie pomimo początkowego onieśmielenia, aktywnie brali w nim udział. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Urszula Kuczyńska

 

 

 

 

 

   

 


   
      
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 209 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów