Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Hej kolęda, kolęda, czyli wizyta duszpasterska w naszej szkole

08.02.2024 r. w naszej szkole odbyła się tradycyjna wizyta duszpasterska. To piękna, polska tradycja, która łączy wiarę i umacnia więzi w naszej szkolnej społeczności. W tym dniu gościliśmy po kolędzie ks. Marka Godlewskiego, który spotkał się z uczniami i nauczycielami.

Dostojnego gościa przywitał dyrektor szkoły - p. Andrzej Kaszkiel i uczennica Lena Juchniewicz, która przedstawiła cel wizyty duszpasterskiej. Następnie, po przeczytaniu fragmentu Ewangelii i modlitwie wiernych, ks. Marek pomodlił się za całą społeczność szkolną, poświęcił wszystkich zebranych i udzielił pouczającej nauki.

Pod koniec uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie XXIV Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie kościoła”. Spośród 61 prac z 5 augustowskich szkół podstawowych zostało przyznanych 51 nagród i 10 wyróżnień. Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr 2 w Augustowie.
Na zakończenie wizyty duszpasterskiej uczniowie z kl. III „c”, których przygotowała p. Aneta Karpińska, zaprezentowali przepiękny występ pt. „Świeć gwiazdeczko świeć”, a ks. Marek Godlewski pobłogosławił wszystkich zebranych.

Anna Wnukowska

Jarosław Zyskowski

 

   
© ZSS Augustów