Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

„Osterstrauß” czyli „Bukiet Wielkanocny”

Bardzo charakterystyczne w Niemczech są świąteczne dekoracje „wielkanocne drzewka” lub inaczej „bukiety wielkanocne”, czyli gałązki o zielonych listkach udekorowane wiszącymi kolorowymi pisankami lub wydmuszkami.

Umieszczane są one w wazonach, na drzewach przed domem, w ogrodach i na balkonach. W tym roku szkolnym naszą wystawę konkursową “Osterstrauß” można było podziwiać już od połowy marca przy świetlicy szkolnej. Wszystkie prace zachwyciły pomysłowością kompozycji, soczystością barw i znajomością wielkanocnych zwyczajów naszych zachodnich sąsiadów.

 

Tegoroczni zwycięzcy:

I miejsce-Weronika Bokuniewicz

I miejsce- Justyna Maliszewska

II miejsce- Szymon Raczkowski

II miejsce- Aleksandra Wyszko

III miejsce- Jan Witkowski

III miejsce- Tomasz Przekop

Zwycięzcom z całego serca gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych i życzymy nadal weny twórczej!

Organizatorzy:

Urszula Kuczyńska

Urszula Zielińska

 

   
© ZSS Augustów