I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

Jest styczeń, a my piszemy o Mikołaju? Tak. Ponieważ akcja charytatywna, którą przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 3, swój początek miała w grudniu 2022r. a zakończyła się w styczniu 2023r. Celem akcji, jak co roku od 2005r., była sprzedaż używanych maskotek przyniesionych przez chętne dzieci. W czasie obecnej akcji zebraliśmy 990,00 zł, za co kupiliśmy przybory szkolne dla 25 najbardziej potrzebujących dzieci z klas I-III.

Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym powodzeniem, a dzieci z przyjemnością wymieniają stare maskotki na nowe za niewielkie sumy pieniędzy, a jednocześnie przyczyniają się do pomocy swoim uboższym koleżankom i kolegom.
   Dziękujemy serdecznie wolontariuszom Szkolnego Ruchu Czystych  Serc pod opieką pani K. Kwoskiej, wszystkim przynoszącym, kupującym i sprzedającym maskotki oraz  wszystkim innym osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w naszą akcję i pośrednio zostały „Świętym Mikołajem".

Organizatorzy :

Iwona Czaja, Ewa Szyper, Barbara Tomczuk-Pugacz, Elżbieta Piekarska