Osterstrauß- bukiety

Otóż stało się już tradycją, że przed Wielkanocą, nasi uczniowie przygotowują tradycyjne niemieckie Osterstrauß (bukiety wielkanocne). W Niemczech są to charakterystyczne dekoracje świąteczne, które polegają na przystrojeniu bukietu lub drzewka wiszącymi ozdobami kojarzącymi się z Wielkanocą i nadchodzącą wiosną.

W naszej szkole w ramach lekcji języka niemieckiego uczniowie z klasy IIIb (biorący udział w innowacji pedagogicznej- bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej) jak co roku wykonali „bukiety wielkanocne” inaczej zwane „wielkanocne drzewka”. Zadanie polegało na własnoręcznym wykonaniu bukietu lub drzewka. Podczas tych zajęć, uczniowie utrwalili słownictwo związane z Wielkanocą, poszerzyli swoje wiadomości związane z tradycjami wielkanocnymi w krajach niemieckojęzycznych. Pamiętajmy „nauka poprzez zabawę” przynosi najlepsze rezultaty. Zabawa może być doskonałą okazją do utrwalenia/ przyswajania nowej wiedzy i umiejętności.

Organizatorzy wystawy: Urszula Kuczyńska, Urszula Zielińska