Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie igraszki”

20 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”. Miał on na celu pobudzanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej oraz szerzenie kultury języka i piękna polskiego słowa. Tematem przewodnim konkursu była woda, zgodnie z hasłem: „Wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów, którzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Poziom recytacji był bardzo wysoki.

Jury w składzie:

• Anna Liszewska – przewodnicząca,
  • Krystyna Fiodorow,
  • Dorota Zawadzka,

wyłoniło czterech zwycięzców.

Zostali nimi:

• Natalia Bajkowska, kl. 1b (wych. B. Folejewska),
  • Marlena Łapińska, kl. 2c (wych. A. Karpińska),
  • Michał Zyskowski, kl. 3a (wych. A. Kulik),
  • Anna Stelmachowicz, kl. 3d (wych. U Kozakiewicz).

Przyznano również cztery wyróżnienia.

Otrzymali je:

• Franciszek Bernatowicz, kl.1e (wych. B. Tomkiewicz, E. Kierklo),
  • Marcelina Służała, kl. 2c (wych. A. Karpińska),
  • Otylia Borowiec, kl. 3c ( wych. I. Czaja),
  • Zlata Rusinowicz, kl. 3d (wych. U Kozakiewicz).

Nasi szkolni zwycięzcy doskonale zaprezentowali się podczas miejskich eliminacji w konkursie „MISTRZOWIE RECYTACJI”, który odbył się 22 marca 2023 r. w Augustowskich Placówkach Kultury. Główną nagrodę otrzymała uczennica naszej szkoły Anna Stelmachowicz, która recytowała wiersz Juliana Tuwima pt. „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, natomiast Natalia Bajkowska i Marlena Łapińska otrzymały wyróżnienia.

Jesteśmy dumni, że Ania będzie reprezentowała naszą szkołę i miasto podczas III Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodnej Twórczości Teatralnej "PIKtoGRAmy" w Białymstoku.

Wszystkim młodym artystom, ich rodzicom i wychowawcom składamy gratulacje i podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: I.  Czaja, U. Kozakiewicz, E. Szyper