Spotkanie z policjantem

2 października klasy O-III uczestniczyły w spotkaniu z podkomisarzem Pawłem Jakubiakiem z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Pan policjant omówił wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

Zwrócił uwagę na konieczność zachowania ostrożności przy poruszaniu się jezdnią bez chodnika. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, by być bezpiecznym i widocznym uczestnikiem ruchu. Dzieci dowiedziały się też, iż kierować samodzielnie rowerem po drodze publicznej mogą wówczas, gdy zdobędą kartę rowerową. Ponadto pan policjant uczulił uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Pokazał także pozycje obronne w przypadku ataku psa.

Dzieci z klasy 1h przygotowały krótkie przedstawienie o znakach drogowych.

Beata Kuczyńska