Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Akcja „Kudłacz” czyli pomagamy bezdomnym zwierzętom

Zimno, zimno coraz zimniej. My kupujemy sobie ciepłe kurtki i solidne buty, zakładamy czapki, szaliki i rękawiczki.

Nie wszyscy jednak mają szansę zabezpieczyć się przed zimowym chłodem. Pamiętając o tych, którzy nie mają równych szans w starciu z mrozami,  uczniowie etyki oraz wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc działającego przy Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie pracowali na rzecz podopiecznych Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami „Kudłacz”. Pomysłodawczynią akcji była pani Izabela Bodanowicz, nauczyciel etyki i historii w „Trójce”. Wsparły ją opiekunki Szkolnego Ruchu Czystych Serc panie Katarzyna Kwoska i Paulina Nosalik. Wolontariusze przez tydzień zachęcali młodzież i dzieci szkolną oraz rodziców do przynoszenia  ciepłych kocy, pościeli , ręczników oraz karmy. Wśród uczniów została przeprowadzona również zbiorka pieniędzy. Fundusze pozyskano tez ze sprzedaży balonikowych piesków. Autorem tego pomysłu był pan Jarosław Zyskowski wraz z uczniami Szkolnego Koła Caritas. Wyniki akcji przerosły oczekiwania organizatorów. Zgromadzono 620zł oraz:

 1. Sucha karma – 134,50 kg 
 2. Karma gotowana – na bieżąco
 3. Puszki duże  (1250 g) – 11 sztuk
 4. Puszki małe (400 g) – 8 sztuki
 5. Karma kiełbasa duża – 2 sztuka
 6. Karma kiełbasa mała -  1 sztuka
 7. Batony dla psa ( karma) – 4 sztuki
 8. Psie ciastka – 2 opakowania
 9. Gryzaki – 16 opakowań
 10. Koce – 21 sztuk
 11. Kołdry – 2 sztuki
 12. Poduszki – 2 sztuki
 13. Ręczniki – 2 sztuki
 14. Prześcieradła – 3 sztuki

To kolejna akcja pomocowa organizowana przez Szkolny Ruch Czystych Serc. Tym razem młodzi ludzie pochylili się nad tymi, którzy są szczególnie bezradni i bezbronni, i od których nie usłyszymy „dziękuję”, dlatego składamy wielkie podziękowania wszystkim tym, którzy ofiarowali swoją pomoc.

   
© ZSS Augustów