Zabawy lekkoatletyczne pierwszoklasistów

W dniu 29 września bieżącego roku szkolnego odbył się event lekkoatletyczny w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, w którym udział wzięli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 3.

Celem spotkania było zapoznanie wychowawców uczniów klas pierwszych z nowym sprzętem lekkoatletycznym, przekazanym szkole w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Każdy z nauczycieli pierwszaczków będzie mógł go wykorzystywać na swoich lekcjach wychowania fizycznego.
W ćwiczeniach wzięło udział 110 uczniów, w tym 51 dziewczynek i 59 chłopców. Ćwiczenia na sprzęcie odbywały się w formie obwodu stacyjnego. Każda klasa ćwiczyła szybkość, celność, skoczność, siłę mięśni ramion i koordynację na pięciu stanowiskach o nazwach: „Bieg przez płotki”, „Sprawni jak zajączki”, „Rzuć do celu”, „Latające oszczepy” i „Siłacze”. Nauczycielom bardzo spodobały się nowe przybory, zwłaszcza, że były one wyjątkowo dostosowane do najmłodszych sportowców, kształtują nie tylko ciało, ale też i zmuszają do myślenia. Dzieci bawiły się wyśmienicie, co widać było po ich wesołych minach i wielkiej chęci do ćwiczeń. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W kolejnych tygodniach odbędą się eventy dla uczniów z klas drugich i trzecich. Po tych imprezach część sprzętu zostanie w dużej szkole, a część trafi do szkoły małej. Nowy sprzęt z pewnością uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i zachęci do ćwiczeń lekkoatletycznych naszych najmłodszych uczniów.

Izabela Chabasińska