Akcja „Ekoszkoły” – zbiórka zużytych telefonów komórkowych

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Ekoszkoły”, w ramach której jest organizowana zbiórka telefonów komórkowych. Zostaną one  przekazane do recyklingu lub ponownego użycia. Za udział w zbiórce szkoły otrzymają nagrody. Zebrany sprzęt trafi do organizatora, tam zostanie posortowany i przeliczony na punkty, które zostaną  wpisane  na indywidualne konto danej szkoły.

Za otrzymane punkty szkoła wybiera  interesujące ją nagrody - sprzęt sportowy, pomoce edukacyjne, artykuły biurowe czy książki.
Zbiórka telefonów w naszej szkole będzie  trwała od października 2015r. do końca maja 2016r. Umowy przeniesienia własności (tj. pisemne zgody na przekazanie telefonów, które podpisują rodzice) uczniowie mogą pobrać u p. E. Kierklo i p. A. Ziemińskiej,   natomiast uczniowie klas 0 – III u swoich wychowawców. Telefony wraz z podpisanymi umowami należy przekazać wyżej wymienionym nauczycielom.
Uczniom, ich rodzicom i pracownikom augustowskich firm, która wsparły naszą akcję składamy serdeczne podziękowania za udział w akcji. Dzięki Wam zebraliśmy 323 telefony, 9 ładowarek oraz 31 baterii do telefonów, które zostały przekazane do firmy Greenfone Sp. z o. o w Warszawie. Bez Waszego wsparcia akcja nie przyniosłaby tak wymiernych korzyści w postaci nagród jakie otrzymała szkoła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wychowawców, uczniów i rodziców do wzięcia udziału w akcji „Ekoszkoły”. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o akcji lub recyklingu telefonów komórkowych zapraszamy na stronę www.ekoszkoly.pl.

E. Kierklo, A. Ziemińska