Rozgrywki z piłki ręcznej dziewcząt z klas IV

W drugiej połowie marca bieżącego roku, przez dwa tygodnie  w naszej szkole odbywały się międzyklasowe rozgrywki z piłki siatkowej dziewcząt klas czwartych. Zagrały 4 lub 6 – osobowe reprezentacje wszystkich pięciu równoległych klas. Łącznie rozegrano 6 meczów: 3 eliminacyjne i 3 finałowe.

Do finałów zakwalifikowały się trzy klasy: IV as, VI c i IV ei.  Każda z nich walczyła o jak największą ilość zdobytych punktów i zwycięstwo. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 punkty. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła klasa IV as, zajęła I miejsce w rozgrywkach. Skład zwycięskiej drużyny: Julia Murawska, Ewelina Klejps, Weronika Sobolewska i Maja Wasilewska. Drugi wynik w punktacji i II miejsce w szkole zdobyła klasa IV ei, a trzecie IV c.
Było to pierwsze spotkanie czwartoklasistek z rozgrywkami w tej dyscyplinie. Poziom umiejętności dziewczynek po 6 miesiącach nauki był zachwycający. Uczennice świetnie opanowały podstawowe zasady gry w mini piłkę siatkową i wykazały się wielkim duchem walki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej rywalizacji, dużego zaangażowania, a zwycięskim klasom wygranych meczów.
Organizatorami byli Izabela Chabasińska i Krzysztof  Bogdański.

I. Chabasińska